Ako schudnúť tuk na bruchu

ako-schudnut-tuk-na-bruchu

Ak neviete ako schudnúť tuk na bruchu my vám poradíme najvhodnejší prístup. Tiež sa dozviete v čom sa ľudia najčastejšie mýlia a prečo sa ukladania tukových zásob v tejto časti organizmu vyvarovať.

Pozor na obľúbený mýtus

V oblasti chudnutia brucha panuje jeden hlavný mylný predpoklad, ktorý môže viesť k veľkému sklamaniu. Paradoxné pritom je, že tento omyl je na prvý pohľad v súlade s logickým uvažovaním. Avšak iba na prvý pohľad. O čo teda vlastne ide?

Cviky na brucho sú na chudnutie tukov  brušnej partií vraj najlepšie

Predstava, že keď budete cvičiť brucho, začnete v tejto časti tela chudnúť, je bohužiaľ mylná. Obľúbené sedy a ľahy alebo iné podobné cviky sú optimálne hlavne pre vypracovanie brucha. Teda vyrysovanie tzv. “pekáča”. Väčšieho množstva tuku vás však zbavia iné druhy cvikov, ako sa dozviete ďalej v článku.

Ako na schudnutie brucha

Základným predpokladom vedúcim ku schudnutiu brucha je komplexný prístup. Nejdete si teda povedať, že sa chcete zbaviť len uloženého tuku v týchto telesných partiách. K znižovaniu nadváhy je nutné pristupovať globálnym spôsobom, čo znamená v rámci celého tela.

 Inak to jednoducho nejde! 

Zmena jedálnička

Bez úpravy každodennej stravy a pitného režimu sa u chudnutie nezaobídete. Výnimkou teda nie je ani zmenšenie objemu pása spôsobeného nadmerným ukladaním tukov.

Pravidlá sú samozrejme rovnaké ako u bežného chudnutia. Snažte sa obmedziť príjem vysoko kalorických jedál, cukrov, soli, tukov a alkoholu. Samozrejmosťou je vhodný pitný režim. Ten zahŕňa vypitie aspoň 2,5 l najlepšie neperlivej vody denne. Alternatívou môžu byť bylinné čaje.

Ak si nebudete vedieť rady, aký jedálniček si zostaviť môžete navštíviť výživového poradcu. Ten by vám mal zostaviť odporúčania na mieru.

Pohybová aktivita

Znižovaní nadváhy sa bez pohybu rozhodne nezaobíde. Hýbať by ste sa mali ako s ohľadom na celkové zlepšenie kondície tak na chudnutie. Keď vás najviac zaujíma oblasť tukových vankúšov na bruchu mali by ste sa zamerať najmä na tieto aktivity:

  • jazda na bicykli alebo rotopede
  • plávanie
  • behanie
  • rýchla chôdza
  • veslovanie

Z vyššie uvedeného jasne vyplýva, že najdôležitejšie sú aeróbne aktivity. Tie totiž najviac podporujú spaľovanie tukov a tiež dobou funkciu metabolizmu. Úbytok tukových zásob bude prebiehať vo všetkých častiach tela. V niektorých rýchlejšie inde pomalšie. Záleží na vašej typológií. Inými slovami, ak sa vám ukladá tuk najviac na bruchu, musíte sa pravdepodobne obrniť veľkou dávkou trpezlivosti.

Podpora chudnutia

Chudnúť môžete aj výberom vhodných doplnkov na znižovanie nadváhy. Vyberať môžete buď zo špeciálnych tabliet na chudnutie alebo prírodných prostriedkov (napr. jablčný ocot, zelené potraviny, acai berry).

Najúčinnejšie tabletky na chudnutie

Ovšem aby to neboli vyhodené peniaze mali by ste vedieť, že doplnky stravy sú obyčajnou pomocou, ale nie spásou. Bez úpravy stravy a cvičenia nič nezmôžu. Ich hlavný vplyv spočíva v:

  • obmedzenie pocitu hladu
  • zníženie hladiny cukru v krvi
  • pomoc proti únave
  • detoxikácia organizmu
  • zlepšenie funkcie spaľovanie tukov

Vždy však záleží na konkrétnom prostriedku, pretože každý ponúka odlišné vlastnosti.

Spomenúť musíme aj užívanie probiotík. Podľa výskumov sa totiž ukázalo, že keď sa užívajú počas znižovaní nadváhy probiotiká má to priaznivý dopad. Táto pozitívna správa je však radostná iba pre ženy, pretože u mužov užívaním probiotík nedošlo k žiadnemu urýchleniu chudnutia.

Prečo sa zbaviť tuku na bruchu?

Popri estetických a pohybových dôvodov ide hlavne o zdravie. Príliš uloženého tuku v brušných partiách veľmi zvyšuje riziko vzniku závažných chorôb. Za všetky môžeme menovať choroby srdca, rakovinu obličiek alebo pankreasu.

ako-schudnut-tuk

Ako schudnúť tuk na bruchu ZÁVER

Odpoveď na otázku “ako schudnúť tuk na bruchu” bola vcelku jednoduchá. Ak je to váš problém, nemusíte vymýšľať nič zložité. Stačí sa držať zabehnutých princípov chudnutia.

 To je jediná cesta ako dôjsť k cieľu. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *