Alli – recenzia a skúsenosti

Alli patrí medzi lieky na chudnutie. Je to pomocný liek na zníženie telesnej hmotnosti. Blokuje niektoré tuky predtým než sa začnú vstrebávať. Je to veľmi účinná zbraň proti nadváhe a tiež je známy tiež ako “vychovávateľ” a to práve preto, že je potrebné pri jeho užívaní dodržiavať zdravé stravovanie, inak môže dôjsť ku hnačke. Alli vstrebáva a zadržiava mastné tuky v stolici, ale ak je ich prebytok môže sa premeniť na nepríjemnú hnačku. To tvorí aj určitý impulz pre človeka, aby dodržiaval jedálniček s menším obsahom tukov.

alli-na-chudnutie

Alli sa používa zvyčajne na udržiavanie si váhy alebo pri liečbe proti obezite u ľudí s určitými rizikovými faktormi (ako je cukrovka, vysoký krvný tlak a vysoký cholesterol alebo triglycerida).

Základná charakteristika Alli

 • Účinný pri chudnutí a nadváhe
 • Blokuje nadbytočné vstrebávanie tukov
 • Zadržiava mastné tuky v stolici
 • Núti dodržiavať správny jedálniček
 • Obsahuje látku Orlistat
 • Udržuje váhu
 • Lieči obezitu

Zloženie Alli

Alli obsahuje účinnú látku Orlistat (rovnako ako Xenical, ale v menšej koncentrácii).

Orlistat je inhibítor črevnej lipázy. Orlistat v tráviacom systéme človeka zabraňuje trávenie prijatých tukov z potravy. Dokáže ich zredukovať až o 30%. Orlistat spôsobí, že organizmus človeka nemôže nestrávené tuky vstrebať a vylúči ich prirodzenou cestou.

alli-zlozenie

Jedna žuvacia tableta obsahuje 27 mg orlistatu. Medzi pomocné látky patria 86,79 mg laktózy a 6,48 mg sacharózy (vo forme monopalmitátu).

Zoznam ostatných pomocných látok: Manitol, Xylitol, Laktóza, sodná soľ karboxymetylškrobu, mikrokryštalická celulóza, povidón, glycerol dibehenát, Sacharóza-monopalmitátu, Nátriumstearylfumarát a Stearoylmakrolog.

Dávkovanie

Odporúčaná dávka pre dospelých je jedna 27 mg tableta užívaná trikrát denne. Počas 24 hodín sa môžu užiť najviac tri tablety.

Počas užívania týchto tabliet má byť pacient na nutrične vyváženej, mierne nízko kalorickéj diéte, ktorá obsahuje približne 30% kalórií pochádzajúcich z tukov. Denný príjem tukov, cukrov a bielkovín by mal byť rozdelený do troch hlavných jedál.

Užívajte jednu kapsulu spolu s vodou, trikrát denne pri každom hlavnom jedle obsahujúcom tuk. 

 Alli neužívajte dlhšie než šesť mesiacov! 

 

Bezplatná konzultácia

Upozornenie

Získajte lekársku pomoc, ak máte čo i len jeden z týchto príznakov alergickej reakcie na Alli: žihľavka, ťažkosti s dýchaním, opuch tváre, pier, jazyka alebo hrdla.

Ak máte závažné vedľajšie účinky, ako sú:
– Silná bolesť v dolnej časti chrbta, krv v moči
– Močenie menej, než je obvyklé, alebo vôbec
– Ospalosť, zmätenosť, zmeny nálady, zvýšený smäd
– Opuchy, priberanie na váhe, pocit krátkeho dychu
– Silná bolesť v nadbrušku sa šíri do chrbta, nevoľnosť, vracanie, zrýchlený tep, alebo nevoľnosť, svrbenie, strata chuti do jedla, tmavý moč, farebná stolice, žltačka (zo zožltnutie kože alebo očí).

Ihneď treba prestať používať Alli a okamžite zavolať lekára!

Nežiaducich účinkov, ktoré môže vyvolať:

 • Jedzte zdravo. Jedzte pravidelne tak ako vám to vyhovuje. Niekomu postačí tri jedlá denne, iný musí jesť častejšie. Doprajte si čerstvé suroviny, bohaté na vitamíny, minerály a ďalšie dôležité látky, ktoré váš metabolizmus podporia
 • Náhle nutkanie na stolicu
 • Mastná alebo olejovitá stolica
 • Bolesť žalúdka (brucha)
 • Neschopnosť udržať stolicu
 • Riedka / tekutá stolica

Alli je nevhodný pre tehotné a dojčiace mamičky. Uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí a pri teplote do 25 ° C. Uchovávajte v dobre uzatvorenej na ochranu pred vlhkosťou. Nepoužitý liek vráťte do lekárne.

Celkové hodnotenie Alli na chudnutie

Alli je účinný avšak treba byť opatrnejší pri výbere. Je schválený FDA čo je zárukou kvality. Radíme ho medzi nadpriemerné prípravky na chudnutie.

Kde bezpečne kúpiť Alli

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *