Chudnutie a trendy 2017 – čo jesť a ako cvičiť?

Trendy chudnutia v roku 2017

V oblasti chudnutia, cvičenia a zdravej výživy sa objavujú nové trendy. Našťastie už dávno minuli časy, keď ženy túžili po extrémne štíhlej postave a muži po ohromných svaloch. Dnes sa kladie dôraz na prirodzene športovo vyzerajúci postavu a “trendy” je to, čo nám pomáha udržať si štíhlu líniu v súlade so zdravím. Ako to docieliť?

trendy-chudnutie-rok-2017

Jedno zostáva stále rovnaké. Štíhla postava nie je zadarmo. A nehovoríme o peniazoch. Ak nepatríte medzi tých, ktorí majú športové postavu danú od prírody, musíte o ňu bojovať. Tento “boj” by sme však nemali brať ako nutné zlo, ale ako zábavu. Veď, kto dobre vyzerá, ten sa tiež oveľa lepšie cíti. Pozrime sa na aktuálne trendy v zdravej výžive aj v cvičení.

Jedálniček na chudnutie alebo ste to, čo jete

Striedanie rôznych diét vedie k opačnému výsledku – nadváhe. Lepšie a istejšie je zamerať sa na spôsob každodenného stravovania. Niekedy postačí pár drobných zmien v zložení jedálnička a úprave jedál a kilá idú dole takmer samy.

zdravy-jedalnicek

Trend prvý – clean eating

Základná myšlienka clean eating čiže čistého stravovania je založená na konzumácii zdravých a čerstvých potravinách. Nežiaduce sú upravované potraviny obsahujúce škodlivé látky. Neviete, ktoré to sú?

Jedz to, čo vyrástlo zo zeme, alebo malo matku. Výborne platí aj zásada Nejedz to, čo by nezjedla tvoja babičkaifarmacia

Čo sú upravované potraviny? Potraviny sa upravujú z rôznych dôvodov. Aby dlhšie vydržali, aby lepšie vyzerali, aby lepšie chutili … Nie všetky sú úplné zlé. Však tiež čisté stravovanie nedefinuje povolenej ani zakázané potraviny. Radia používať rozum a premýšľať nad tým, čo a prečo jeme.

Trend druhý – superpotraviny, ideálne tie zelené

V posledných rokoch sa čoraz častejšie hovorí o tzv. superpotravinách. Ide o potraviny, ktoré obsahujú mnohonásobne vyššie množstvo vitamínov, minerálov, enzýmov, antioxidantov a ďalších prospešných látok. Nejde vždy len o exotické plodiny, akú chia semienka, quinoa, goji, spirulina, chlorella, acai, ale aj o potraviny bežné pre naše prostredie (červená repa, cesnak, kapusta, čučoriedky, banány, avokádo a ďalšie).

goji-na-chudnutie

Goji a chudnutie:

Plody kapustnice čínske goji údajne pomáhajú pri chudnutí. Medzi jej pozitíva patrí vysoký obsah vitamínu C a E, vitamínov skupiny B, esenciálnych mastných kyselín, minerálov a ďalších cenných zložiek. Majú nízky glykemický obsah, obsahujú aj vlákninu a pomáhajú regenerovať svaly.

Kde kúpiť Goji

Trend tretí – raw food

Raw food je mimoriadne veľkým hitom. Objavujú sa reštaurácie, ktoré pripravujú jedlá podľa zásad raw stravovanie a mnohí ľudia ho vnímajú ako jediný zdravý spôsob. Princíp raw stravy spočíva v úprave potravín, ktoré nie sú chemicky ani tepelne upravené. Jedine tak nestratí žiadne výživové hodnoty. Zástancovia raw food konzumujú predovšetkým zeleninu, ovocie, orechy, semienka a obilniny. Jedálniček je však potrebné vytvoriť tak, aby bol vyvážený a nechýbali v ňom žiadne dôležité živiny.

raw-jedlo

Trendy cvičenie na chudnutie

Už vás nebaví stále to isté cvičenie a radi by ste skúsili niečo nové? Niečo, čo by vás nielen bavilo, ale zároveň by prinieslo úspech v podobe úbytku kíl, ktorá nechcú ísť dole? Potom je na čase pozrieť sa po niečom novom. Máme pre vás tri novinky v cvičení, ktoré pri chudnutí pomáhajú.

Trend prvý – intenzívna a účinná Tabata

Tabata je ázijské cvičenie, ktoré šetrí čas, nie svaly a dych. Počítajte s tým, že sa naozaj zapotíte a po ukončení tréningu budete sotva popada dych. A druhý deň vás svaly zabolia. Pritom jeden tréning obvykle trvá najviac 30 minút. Tabata je vysoko efektívny intenzívne intervalové cvičenie, ktoré možno poznáte taktiež pod HIIT (High Intensity Interval Training).

Tabata je vhodnejšie pre pokročilých cvičencov, ktorí sa chcú rýchlejšie dostať do lepšej kondície. Princíp cvičenia spočíva v striedaní cvičenie v nízkej a vo vysokej intenzite (napr. 20 sekúnd intenzívne cvičenie, 10 sekúnd pauza). Dôležité je dodržiavať vysokú intenzitu, inak cvičíte zle.

Trend druhý – hot jóga alebo spáľte tuk

Hot jóga medzi športy už nejaký piatok frčí. Jej špecifikom je predovšetkým priestor, kde sa jóga cvičí. Miestnosť je vlhká a teplota sa tu pohybuje okolo 42 ° C. Horúčava otvára póry, prehrieva svaly a šľachy, vďaka čomu je telo viac flexibilné a dokáže vykonať cviky vo väčšom rozsahu. Vysoké teploty pri cvičení Hot jógy ho robí náročnejším, ale aj účinnejším. V horúcej miestnosti sa svaly prehrejú rýchlejšie a urýchli sa čerpanie energie z tukov. Cvičenie pôsobí ako lymfodrenáž a pomáha odbúrať celulitídu.

co-je-hot-joga

Trend tretí – vyskákejte prebytočné kilá pri jumpingu

Skákanie na malých trampolínach je nielen zábava, ale aj spôsob, ako sa zbaviť prebytočných kíl. Zdanlivo nenáročný šport je náročnejšie, než sa zdá. Posilní sa pri ňom všetky svaly aj tie, o ktorých ani neviete, že ich máte. A navyše je to zábava. Pri jumpingu sa striedajú pomalé skoky, silové prvky i rýchle šprinty. Pri cvičení sa posilňujú aj hlboké chrbtové a brušné svaly, takže cvičením si zlepšíte aj držanie tela.

Lieky na chudnutie – fungujú?

Rad ľudí hľadá cesty, ako schudnúť bez veľkej námahy a zmeny životného štýlu. Hľadajú zázračné prášky, ktoré im pomôžem schudnúť. Lieky na chudnutie naozaj existujú, ale predpísať ich môže iba lekár.

Na trhu je možné zohnať voľne predajné prípravky, ktoré chudnutie podporujú. Žiadny prípravok nie je samospasiteľný, a tak ako tak je nutné zmeniť životný štýl, ak chcete dosiahnuť naozajstných výsledkov.

Najúčinnejšie tabletky na chudnutie

Účinky, ktoré sľubujú lieky a prípravky na chudnutie a tie najlepšie by mali spĺňať:

  • stimulujú metabolizmus tukov
  • bránia vstrebávaniu časti tuku prijatej v potrave
  • znižujú chuť na sladké a tučné
  • vyvolávajú pocit sýtosti
  • zlepšujú trávenie a pravidelné vyprázdňovanie
  • udržujú zdravú črevnú mikroflóru

Recenzia na prípravok na chudnutie: Lida Daidaihua

Záver

Ktorý trend sa v roku 2017 pokúsite vyskúšať? Poradíme vám – čím viac, tým lepšie! Bez vlastnej snahy v ničom nepomôžu!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *