Express Diéta – recenzia, skúsenosti

express_dieta

Do rúk sa nám dostal nový produkt slovenskej spoločnosti Good Nature s.r.o. s názvom Express Diéta. Výrobca sa hneď pustil do rozsiahlej mediálnej kampane a produkt prezentuje v televíznych reláciách ako Teleráno alebo Rady vtáka Loskutáka. Reklamu ste mohli počuť aj v rádiách.

Jedná sa o nový koncept a výrobca ho označuje ako účinný, jednoduchý a najmä rýchly spôsob, ako dosiahnuť vytúženej váhy. Ak ste zvedaví na akom princípe 5 denná proteínová diéta Express Diet funguje, či vôbec funguje a koľko dokážete za 5 dní schudnúť, čítajte ďalej.

Čo je vlastne Express Diéta?

V prvom rade Vás bude iste zaujímať, čo je Express Diéta a ako vyzerá. V tomto prípade sa nejedná o tablety, ako sme si zvykli u väčšiny konkurenčných prípravkov na chudnutie.
Súprava Express Diet obsahuje 20 hyperproteinových instantných (práškových) jedál. Výrobca odporúča dávkovať 4 také jedla denne. Set Vám teda vydrží na 5 dní.
Jedlá Express Diet majú zloženie so zníženým obsahom nutričných látok, ktorými sú tuky a sacharidy. Zároveň sa v nich nenachádza žiadny lepok ani glutaman sodný, ktoré sa v instantných potravinách vyskytujú takmer vždy. Tieto látky sú pri snahe o schudnutie nežiaduce. Naopak nevyhnutné sú bielkoviny (proteíny). Express Diet obsahuje vysokú koncentráciu kvalitných rastlinných a mliečnych proteínov a vlákninu.

Súprava Express Diet obsahuje tieto jedlá, ktoré sa dajú pripraviť teple aj studené:

(Číslo v zátvorke uvádza počet balíčkov v súprave)

 

  • Sladké ovsené kaše s kúskami ovocia sú určené na raňajky. Vďaka vysokému obsahu vlákniny je telo trávi dlhší čas, čo Vám zabezpečí pocit sýtosti na celé náročné dopoludnie. Raňajkovú kašu si môžete vybrať malinovo-vanilkovú (2 ks) alebo jablčno-škoricovú (3 ks).
  • Diétne kokteily si môžete dopriať ako dopoludňajšiu desiatu alebo olovrant, prípadne ako dezert. Ak použijete menej vody, vytvoríte hustý puding, ak pridáte viac vody, vznikne osviežujúci nápoj. Koktaily sú čokoládovo-malinové (3 ks) a jahodové (2 ks).
  • Sýte, výdatné a bohaté polievky tvoria obedy a večere. Sú dochutené prírodným korením a bylinkami. Príchute sú nápadité a veľmi chutné Tanier polievky Vás zaručene zasýti ako keby ste zjedli bežné obedové menu v zložení hlavné jedlo + polievka. Vybrať si môžete paradajkovú (2 ks), šampiňónú (3 ks), syrovú (3ks) alebo špargľovú polievku (2 ks).

Postup prípravy:

Raňajkovú kašu zmiešame s 1,5 dcl horúcej vody. Necháme minútu odstáť.
Koktaily zalejeme 3 – 5 dcl vody. Ideálne ich zamiešať je v šejkri. Voda môže byť teplá i studená.
Polievky zalejeme 3 dcl vody a necháme 5 minút odstáť. Je vhodné zamiešať je šľahacími metličkami, čím dosiahneme krémovejšiu konzistenciu.

Uvedené množstvo potrebnej vody sú iba orientačné a je len na Vás, či máte radšej redšiu alebo hustejšiu krémovú konzistencie. Hotový pokrm môžete dozdobiť čerstvým ovocím, zeleninou a dochutiť bylinkami.

CHCEM PRODUKT

Dokážem vydržať 5 dní bez klasického jedla?

Výrobca zodpovedá ÁNO.

Pripúšťa však, že počas prvých dvoch dní môžete pociťovať hlad. Telo totiž potrebuje prijímať energiu a tak počas týchto prvých 2 – 3 dní spáli všetky cukry (sacharidy). Z dôvodu, že v jedlách Express Diet sa sacharidy nenachádzajú, telo hľadá iný zdroj energie, ktorým sa stávajú telesné tuky. Práve tu začína účinné chudnutie a teda spaľovanie telesného tuku. Jednoduchý, ale o to účinnejší spôsob ako schudnúť.

Keďže sú pokrmy Express Diet zložené z prírodných látok, pred konzumáciou si pre istotu prečítajte zloženie a obsiahnuté alergény.

Navodenie stavu ketózy s Express Diet plus

Účinky Express Diet na znižovanie hmotnosti sú tak výrazné vďaka schopnosti týchto jedál navodiť v organizme stav tzv. ketózy.

Princíp ketózy bol prvýkrát definovaný na Harvardskej univerzite v roku 1974. Pre jej výrazné účinky sa ju nepodarilo dlho tajiť a o rok neskôr sa začala masovo využívať pri snahe o zbavenie sa nadbytočnej váhy. Vysvetlíme si ketózu bližšie.

V potravinách sa nachádzajú 3 základné zdroje energie, ktoré telo prijíma pri trávení jedla. Sú to sacharidy, bielkoviny a tuky. Diétny program Express Diet do tela dodáva veľké množstvo kvalitných rastlinných a živočíšnych proteínov. Na druhej strane je znížený alebo úplne vynechaný príjem sacharidov a tukov. Príjem proteínov pri chudnutí zabraňuje spaľovaní tých telesných, a preto nedochádza k úbytku svalovej hmoty, ako by tomu bolo pri inej metóde chudnutí. Rýchle odbúravanie telesného tuku zapríčiňuje tvorbu ketolátok (ketónov), ktoré tlmia chuť na jedlo, zaháňajú pocit hladu, dokážu zlepšiť náladu a nabudzuje organizmus. Počas ketózy sa budete cítiť fit a dobre naladení.

Keďže jedla Express Diet neobsahujú sacharidy, zdrojom energie sa stáva v tele uložený tuk. Toto je celý princíp ketózy. Jednoduchý, rýchly, účinný a bezbolestný.

Pri proteínovej diéte sa neodporúča konzumácia jedál s nežiaducimi látkami (sacharidy, tuky). Preto sa im snažte vyhnúť oblúkom. Zároveň nezabudnite dodržiavať dostatočný pitný režim aspoň 2,5 l stolové alebo minerálnej vody denne.

Užitočné rady pri chudnutí s Express Diet

  • Je veľmi dôležité počas diéty neprijímať žiadne sacharidy.Ketóza by sa tak přerušila a museli by ste ju začat dosahovať
  • Počas diéty sa snažte piť len vodu, prípadne nesladené čaje. V každom prípade sa vyhnite sladeným limonádam, káve a najmä alkoholu (pivo, víno), pretože obsahuje množstvo sacharidov.
  • Vyhnite sa tiež rôznym sladeným cukríkom a žuvačkám. Ak ste na ne zvyknutí, zameňte ich za žuvačky bez cukru.
  • Snažte sa striedať slané a sladké pokrmy zo súpravy Express Diet, aby ste udržali optimálnu hladinu solí v tele.
  • Pri ukončení diéty sa snažte začať zaraďovať klasické jedlá postupne, aby ste telu nedopriali šok.
  • Skúste si nájsť čas na nenáročné cvičenie (rýchla chôdza, bicyklovanie, plávanie a pod.).
  • Proteínové diéte by sa mali vyhnúť tehotné a dojčiace ženy, pacienti po nedávnej operácii, osoby s cukrovkou, chudokrvnosťou, ľudia s podváhou alebo ľudia s alergiou na niektorú zo zložiek (pozri tabuľku alergénov).

express_diet_5-ti_denni

Hodnotenie ifarmacie

Prípravok na chudnutie Express Diéta nás veľmi milo prekvapil. Nesľubuje “zázraky” ako ostatné prípravky na chudnutie, ale konkrétne vysvetľuje, ako funguje ketóza. Jej účinky sú overené a za viac ako 30 rokov jej využívania v praxi splnila sen o úbytku hmotnosti mnohým ľuďom.

Navyše sú jedlá z Express Diet chutné a zdravé. Za týždeň užívania je možné schudnúť až 5 kg. Ak však chcete alebo potrebujete schudnúť viac, jedlá z Express Diet môžete konzumovať aj dlhšiu dobu, než iba 5 dní. V prípade ďalších otázok alebo záujmu o produkt kontaktujte priamo spoločnosť Good Nature s.r.o. na internetovej stránke.

Ak máte záujem pozrieť prehľad iných a podobných produktov nech sa páči TU.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *