Lieky na chudnutie bez predpisu – ktoré odporučiť?

Lieky na chudnutie bez predpisu rad ľudí rieši problémy s nadváhou alebo obezitou. K dostaniu sú v lekárňach alebo na internete a nepotrebujete k nim recept od lekára. Sú však naozaj tak zázračné, ako sľubujú v príbalových letákoch? A aké sú ich výhody a nevýhody? Poďme sa pozrieť na zástupcu liekov na chudnutie bez predpisu a zistime, v čom spočíva tajomstvo ich účinkov na vašu hmotnosť.

lieky-na-chudnutie-bez-predpisu

1. Alli

Účinnou látkou tohto prípravku je Orlistat. Táto látka sa nachádza v tabletkách na lekársky predpis, ale v množstve pod 60 mg je dostupná aj bez lekárskeho predpisu. Práve také množstvo účinnej látky obsahuje prípravok na chudnutie Alli.

Alli sa používa na zníženie telesnej hmotnosti u dospelých od 18 rokov s BMI nad 28. Účinky prípravku sa musí podporiť súčasným dodržiavaním nízkoenergetické diéty a zaradením pohybovej aktivity.

alli-na-chudnutie

Liečivo Orlistat sa zameriava na tuk v tráviacom systéme. Dobrou správou je, že zabraňuje vstrebávaniu približne štvrtiny tukov prijatých v potrave. Tento tuk sa potom z tela vylúči stolicou. Nízkoenergetická diéta je dôležitá z toho dôvodu, že liek vyvoláva možné nežiaduce účinky a diéta je eliminuje.

Odporúčané dávkovanie je 3 tablety denne, a to tesne pred, v priebehu, alebo najneskôr hodinu po jedle. Celú kapsulu zapite vodou. Liek Alli by sa nemal užívať dlhšie ako 6 mesiacov.

Výhody Alli na chudnutie

S prípravkom skutočne schudnete, keď svoje úsilie podporíte nízkoenergetickú diétou a pohybom – je teda nutná vaša spoluúčasť.

Nevýhody Alli

Liek Alli môže spôsobiť problémy so zažívaním a vyprázdňovaním. Postihnúť vás môžu bolesti brucha, hnačka a zlé vstrebávanie vitamínov rozpustných v tukoch. Liek by nemali používať ľudia s precitlivenosťou na účinnú látku, a ak podstupujú liečbu cyklosporínom.

Kde bezpečne kúpiť Alli

2. Lipoxal Xtreme II

Lipoxal Xtreme II je prípravok, ktorý sľubuje mimoriadne účinky na spaľovanie telesného tuku. Odbúrava podkožný tuk a navyše má antioxidačné účinky. Jedná sa o prírodný prípravok. Obsahuje vysoko účinné extrakty zo zeleného čaju, guarany, zázvoru a synefrín z plodov horkého pomaranča. Komplex termogénnych látok (zelený čaj, guarana, kakao a zázvor) veľmi efektívne stimuluje metabolizmus tukov a zvyšuje produkciu telesného tepla (synefrin a L-karnitín).

lipoxal-extreme-ii-na-chudnutie

Zelený čaj, guarana, extrakt z olivových lístkov a kórejský červený ženšen majú antioxidačné vlastnosti, ktoré chránia bunky tela pred oxidačným stresom. Ten môže vzniknúť počas spaľovania tukov.

Účinok prípravku je vhodné podporiť aeróbnym cvičením, aby ste spálili viac kalórií ako za stavu pokoja. Jeho užívaním docielite zníženie príjmu potravy bez pocitu hladu. Zároveň s pomocou prípravku predĺžite interval medzi jedlami.

Lipoxal Xtreme II má tri účinky proti tukovom tkanive:

  • Lipotický (zelený čaj, guarana, kakao, ženšen kórejský)
  • Metabolický (zázvor, L-karnitín, olivovník)
  • Termogénny (synefrín)

Užívajú sa 2 tablety 2x denne. Tie sa musia zapiť dostatočným množstvo vody a vziať súčasne s jedlom. Na dosiahnutie optimálneho účinku sa odporúča výrobok užívať minimálne po dobu 2 – 3 mesiacov.

Výhody Lipoxal Xtreme II

Prípravok Lipoxal Xtreme II efektívne spaľuje tuk a odbúrava podkožný tuk v miestach, ktoré odolávajú cvičenia. Plusom tohto lieku sú obsiahnuté látky s antioxidačnými vlastnosťami.

Nevýhody

Odradiť môže vyššia cena. Jeho užívaním môžete predĺžiť dobu medzi jedlami, avšak základom správneho stravovania je práve pravidelný príjem potravy. Výrobok je nevhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy a nákup prípravku by ste mali zvážiť, prípadne sa poradiť s lekárom, ak trpíte žalúdočnými vredmi, chronickým zápalom žalúdka, Crohnovou chorobou, alergiou na zázvor, astmou a neobjasnenou alergiou na potraviny.

3. Chitosan extra

Prípravok Chitosan extra obsahuje chitosan, škoricu, probiotiká, jablčný pektín a chróm.

Chitosan patrí medzi vlákninu a je nestráviteľný. Zachytáva tuky, ktoré vykoná črevom, aby mohli byť následne vylúčené stolicou. Chitosan na seba viaže tuk vo veľkosti desaťnásobku svojej vlastnej hmotnosti, čím sa jeho molekuly stávajú pre telo moc veľké na strávenie. Do organizmu sa vám tak vstrebe menej tuku a tým pádom aj menej kalórií.

chitosan-extra-na-chudnutie

Škorica pôsobí na chuť do jedla, celkovo osviežuje a podporuje trávenie.

Probiotiká sú živé organizmy, ktoré obnovujú mikroflóru a rovnováhu tráviaceho a zažívacieho traktu.

Jablčný pektín je prírodným zdrojom vo vode rozpustnej vlákniny. Vďaka nej sa zlepšuje proces trávenia. Pomáha udržiavať hladinu krvného cukru tým, že spomaľuje jeho vstrebávanie do krvi.

Chróm patrí medzi dôležité stopové prvky v tele. Zaisťuje správny metabolizmus cukru a tukov a napomáha ku kontrole telesnej hmotnosti.

Výhody Chitosan extra

Prípravok je tvorený prírodnými látkami, ktoré pomáhajú s redukciou hmotnosti a na zníženie chuti na sladké a tučné jedlo. Veľmi priaznivá je cena za jedno balenie, ktoré vám vydržia takmer na jeden mesiac.

Nevýhody

Pre svoje prírodné látky nemajú taký výrazný účinok na redukciu hmotnosti. Je potrebné upraviť jedálniček a zaradiť pohyb. Obsahuje alergén škoricu.

4. Chilliburner

Chilliburner obsahuje účinnú látku kapsaicín z čili papričiek, zelený čaj a inulín.

Kapsaicín je látka, ktorá stojí za pálivú vlastností chilli papričiek. Nemusíte sa obávať, že by vám prípravok podráždil zažívanie. Prírodný výťažok z čili papričiek je spracovaný patentovanou technológiou, ktorou sa odstránili všetky vedľajšie účinky.

chilliburner-na-chudnutie

Zelený čaj obsahuje polyfenoly, ktoré podporujú produkciu noradrenalínu a rýchlejšie spaľovanie tukov. Spálite teda viac, aj keď práve nešportujete. Zároveň je vynikajúca pre svoje antioxidačné vlastnosti.

Inulín je rozpustná vláknina, ktorá zlepšuje trávenie a vyprázdňovanie.

Tablety podporujú chudnutie, trávenie a pravidelné vyprázdňovanie. Pomáhajú kontrolovať hmotnosť a udržujú zdravú črevnú mikroflóru.

Prípravok je 100% prírodný, bez gluténu a laktózy. Navyše vám garantuje, že nenastane tzv. JOJO efekt, ktorý vzniká nesprávnym dodržiavaním diét. Pri užívaní prípravku totiž diétu držať nemusíte, preto sa JOJO efektu nemusíte obávať.

Užíva sa 1 tableta denne, najlepšie pred raňajkami. Pre zvýšenie účinku môžete pridať ešte jednu tabletu pred obedom. Pri užívaní iných liekov je výrobcom odporúčané medzi užitím lieku a Chilliburner dodržať aspoň 30 minútový odstup.

Kde kúpiť Chilliburner

Výhody Chilliburner

Jedná sa o čisto prírodný produkt, s ktorého užívaním nemusíte držať diétu. Okrem látky na spaľovanie tukov tiež obsahuje vlákninu a zelený čaj, ktoré s kapsaicínom pôsobia komplexne a synergicky.

Nevýhody

Môže vás zaskočiť vyššia cena a zneistiť informácie, že nemusíte dodržiavať žiadnu diétu. Prípravok by ste nemali užívať, ak vás trápia hemoroidy, máte žalúdočný alebo dvanástníkový vred alebo užívate lieky na riedenie krvi.

Lieky a prípravky na chudnutie môžu pomôcť vášmu úsiliu zbaviť sa nadbytočnej hmotnosti, avšak nezabúdajte, že na dosiahnutie účinkov je potrebný primeraný pohyb a úprava jedálnička. Pred ich kúpou sa rozmyslite, či mienite investovať nemalé peniaze na ich obstaranie a radšej si prečítajte recenzie užívateľov, ktorí už majú s danými prípravkami skúsenosti.

5. Lida Daidaihua

Recenzia na Lida Daidaihua TU!

Ponaučenie na záver
Lieky a prípravky na chudnutie môžu pomôcť vášmu úsiliu zbaviť sa nadbytočnej hmotnosti, avšak nezabúdajte, že na dosiahnutie účinkov je potrebný primeraný pohyb a úprava jedálnička. Pred ich kúpou sa rozmyslite, či mienite investovať nemalé peniaze na ich obstaranie a radšej si prečítajte recenzie užívateľov, ktorí už majú s danými prípravkami skúsenosti.

Názor k “Lieky na chudnutie bez predpisu – ktoré odporučiť?

  1. Mám problém s chudnutim najprv sa mi to podarilo zo 100 na 60 ale znova som pribrala možno na 85. A mám teraz problém zo žalúdkom a mám nariadenie s chudnutim. Tak by som poprosili o pomoc. Mám 47 rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *