Orlistat – recenzia a skúsenosti

Výrobky na chudnutie buď fungujú, alebo nie. Bodka. Poďme zistiť, ako je na tom Orlistat. Chceli sme vedieť, čo veda dokáže napovedať a tak sme sa rozhodli siahnuť hlbšie do zložiek, vedľajších účinkov, klinického výskumu a kvality zákaznickeho servisu. Ďalej sme sa zaoberali stovky užívateľských komentárov a hodnotení. Potom sme zhrnuli a zhromaždili, aby sme získali výstupné informácie, ktoré potrebujeme.

co-je-orlistat

Čo je to Orlistat?

Po prvé, Orlistat je možné nájsť v doplnkoch ako je Alli 60 mg a liekov na predpis Xenical 120 mg prísada. Podporuje chudnutie a lieči obezitu tým, že blokuje vstrebávanie tukov. Väčšinou sa dáva jedna kapsula trikrát denne, jednu hodinu pred jedlom. Výrobca tiež odporúča jesť zdravú výživu, piť veľa pitnej vody a brať multi-vitamín. Jednou z výhod je, že nepotrebujete predpis pre verziu 60 mg.

Predpisovaná verzia Orlistatu je ponúkaná spoločnosťou Roche zatiaľ čo GlaxoSmithKline ponúka doplnok bez. Je na trhu od roku 2007. Na oficiálnych stránkach však produkt nekúpite, ale poskytuje zoznam maloobchodníkov u ktorých áno. Veľké plus je, že produkt je schválený najrešpektovanejším celkom v tomto segmente Food and Drug Administration (FDA). Malo by to byť určitou zárukou, že produkt je naozaj nezávadný a plní svoj účel čo najefektívnejšie ako deklaruje. FDA majú schvaľovací proces nie moc prívetiví pre výrobcov čo je výborne pre konečných spotrebiteľov.

vedlajsie ucinky orlistat

Vedľajšie účinky – “Nejaké pozitíva”?

Prvá vec na ktorú by sa malo pozerať pri prípravkoch na chudnutie sú potenciálne vedľajšie účinky a ich rozsah. Pripájame pár skúseností od uživateľov Orlistatu.

Začal som dostať nevoľnosť a bolesti bruchanespokojný zákazník
Svrbela ma pokožka asi 20 dnínespokojný zákazník

Avšak prevažujúce boli hlavne referencie od spokojných zákazníkov ako:

Očakávané nežiaduce účinky boli minimálne až takmer neexistujúcenespokojný zákazník

Minimálne výsledky – “nie chudnutie?”

Z našej sledovacej vzorky boli následné ohlasy po dostatočne dlhom období užívania:

Moje brucho znížilo výrazne objemzákazník
Používam Orlistat skoro týždeň a výsledky sú už teraz badateľné. Sledujem si kalórie a cvičím minimálne 30 minút denne avšak nič drastického práve naopakzákazník

vyskum-na-orlistat

Veda alebo čo povedali výskumy ?

Vzhľadom na fakt, že Orlistat je schválený FDA našli sme aj výskumy, ktoré potvrdzujú jeho účinnosť pri chudnutí. Háčik je však v tom , že viac ako 30% kalórií by nemalo pochádza z tuku pri konzumovaní. Respektíve konzumovanie jedla s vyšším obsahom tukov môže ústiť k vedľajším účinkom.

Zrátané a podčiarknuté – Funguje teda Orlistat ?

Ste vo fázy rozhodovania či si tento doplnok zabezpečiť ? Vytiahli sme teda preto nejaké výhody a nevýhody produktu.

Výhody Orlistat

  • Schválené od FDA
  • Množstvo dobrých ohlasov od spokojných zákazníkov
  • Dostatočne dlho na trhu

Nevýhody Orlistat

  • Potenciál vzniku vedľajších účinkov
  • Obmedzenie príjmu tukov aj zdravých počas užívania

Ak ste sa rozhodli pre prípravok, ktorý aj tak spomedzi ostatných na presýstenóm trhu určite vyčíňa svojou kvalitou môže kúpiť:

Kde bezpečne kúpiť Orlistat

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *