Pre koho je vhodná krabičková dieta ?

271590_dieta-krabicky-dietni

Krabičková diéta si získava stále väčšiu obľubu u ľudí s nadváhou, pretože nemusia počítať kalórie a vymýšľať jedlá zložená zo zdravých potravín. Zdravú a vyváženú stravu dostanú v škatuľkách priamo na svoju adresu. Pokrmy sú pripravené nutričnými odborníkmi a vy tak máte istotu, že jete pokrmy s vyváženým obsahom tukov, bielkovín a sacharidov.

S krabičkovou diétou sa môžete prejesť ku krásnej štíhlej postave a pritom sa cítiť skvele!

Čo krabičková dieta vlastne je?

Jedná sa o nutrične vyvážené jedlo pozostávajúce sa z raňajok, dopoludňajšie desiaty, obeda, olovrantu a večere. Každý deň či obdeň sú vám dodávané krabičky s jedlom, ktoré obsahujú čerstvo pripravenú stravu. Niektoré jedlá sú určené na konzumáciu za studena, iná k ohrevu. Keďže sú nutrične vyvážená, nebudete si musieť čokoľvek dokupovať, a to ani doplnky stravy.

S pomocou tejto diéty sa naučíte pravidelne stravovať. Váš metabolizmus bude fungovať na výbornú a zbavíte sa chuťou na potraviny s vysokou energetickou hodnotou. Nebudete hladovať a po skončení diéty sa vyhnete JOJO efektu, pretože chudnete odporúčaných 0,5 – 1 kg za týždeň.

Objednať si zvyčajne môžete menu na sedem dní v týždni, ale rad firiem ponúka aj možnosť objednať si jedlo na šesť alebo päť dní. Zvyšné dni (víkend) si potom varíte zdravé jedlá sami. Táto diéta je skvelá hlavne pre tých, ktorí nemajú čas alebo chuť pripravovať si zdravú stravu sami, napríklad zamestnaní ľudia.

Ako si vybrať správnu stránku?

Na trhu je veľká konkurencia firiem zaoberajúcich sa krabičkovou diétou, preto vyberajte starostlivo. Neorientujte sa iba podľa ceny a zistite si o danej spoločnosti viac informácií.

Prezrite si stránky poriadne!

Internetové stránky slúžia firme na propagáciu. Čím prehľadnejšie a prepracovanejšie sú, tým lepšie. Mali by obsahovať množstvo užitočných informácií a podrobnosti o krabičkovej diéte. Nenašli ste na webe odpovede na svoje otázky? Neváhajte a firme zavolajte. Mali by byť schopní na všetky vaše otázky odpovedať.

Nechajte si poradiť s energetickou hodnotou pokrmu

Na základe osobnej konzultácie alebo vyplnením on-line dotazníka by vám mali odporučiť správny energetický príjem. Ak takúto službu neponúkajú, je to znakom ľahostajného prístupu k zákazníkom. Nájdite si tiež, či poskytujú stravu o iné energetickej hodnote pre mužov a iné pre ženy. Plusom je, keď ponúkajú viac možností, napr. Stravu pre športovcov a ľudí, ktorí si chcú svoju váhu iba udržať.

Zistujte si informácie dopredu

Jedálniček by ste mali poznať vopred, ukážkový jedálniček na webových stránkach je nedostačujúca. Zvlášť ak ste alergický na nejaké zložky potravy, mali by ste poznať zloženie jednotlivých jedál. Informujte sa, či vám vyjdú v ústrety, keď si budete chcieť zvoliť náhradný potravinu alebo iný jedálniček na deň, v ktorom sú potraviny, ktorú nesmiete alebo nechcete jesť.

Požadujte výživové informácie pokrmov, a aké je odborné zázemie firmy

Firma by vám mala dať k pokrmom ich nutričnú hodnotu, teda obsah bielkovín, tukov a sacharidov. Vedieť by ste tiež mali to, kto zostavuje jedálniček, či odborník v oblasti výživy alebo človek, ktorý prešiel “rýchlokurzom”. Zaujímať by vás tiež mala pestrosť jedál, aby sa napr. Každých štrnásť dní neopakovala.

Požadujte hygienicke detaily ohľadom zásielok

Postrážte si, ako sa jedlo rozváža. Firma by mala mať k dispozícii chladiace auta, alebo prinajmenšom termoboxy. Inak hrozí, že jedlá nebudú mikrobiologicky celkom v poriadku. Dobrou vizitkou firmy je tiež to, keď jedlo privezú v stanovený čas, napr. V rozmedzí siedmej a ôsmej hodiny rannej. Pri dlhšej prestávke by ste sa mali mať na pozore.

Objednajte si skušobný deň zdarma

Rozhodujúce pre výber firmy je tiež chuť jedla. Čo človek, to iné chute. Každá lepšia firma zaoberajúca sa krabičkovou diétou by mala ponúkať možnosť objednať si jeden skúšobný deň.

Koľko zaplatíte?

V priemere zaplatí do 10 EUR za denné menu. Zdá sa vám to veľa? Potom by nebolo na škodu, keby ste si skúsili spočítať, koľko by ste sami minuli za kvalitné potraviny. Keď k tomu pripočítate nutnú prípravu, je cena pomerne výhodná.

Pre koho je vhodná?

Krabičkovou diétu môžu skúsiť všetci ľudia bez špecifických zdravotných komplikácií. A pretože dodržiava zásady zdravého stravovania, nie je nijako závadná.


Ako si ju objednáť?

Do vyhľadávača zadajte “krabičková diéta” + miesto, z ktorého pochádzate, a vyberte tú spoločnosť, ktorá na vás pôsobí seriózne. Jedlo si môžete objednať po telefóne, emailom alebo cez internet, kde na príslušných stránkach firmy vyplníte objednávkový formulár. Škatuľky sú vám doručené kuriérskou službou, alebo si ich zadarmo môžete vyzdvihnúť na odberných miestach.

Výhody krabičkovej diéty:

– Jete vyváženú stravu zostavenú odborníkmi, ktorá je naviac chutí a zdravá.
– Krabičková diéta je prevenciou obezity a predchádza zdravotným problémom spôsobenými nesprávnymi stravovacími návykmi.
– Šetrí váš čas, ktorý by ste inak strávili nakupovaním a prípravou pokrmov.
– Odpadá počítanie kalórií a proteínov.
– Nemusíte sa starať o glykemický index potravín.
– Prijímate dostatočné množstvo vitamínov a minerálov.
– S krabičkovou diétou nebudete hladovať.
– Zamedzíte JOJO efektu, pretože sa naučíte zdravému spôsobu stravovania.

625-110436_v


Urobte si krabičkovou diétu doma

Pre niekoho je cena krabičkovej diéty príliš vysoká. Nadchla vás však táto diéta a radi by ste si ju skúsili? Pripravte si škatuľky s nízkokalorickým jedlom sami. Ustrážiť si musíte pomer živín a odporúčaný denný príjem energie. U žien sa pohybuje medzi 5 000 až 6 500 KJ au mužov okolo 7 000 KJ. Zohľadniť by ste mali náročnosť práce a fyzickú aktivitu.

Príprava jedla vám zaberie aspoň hodinu času denne. K tomu je nutné započítať nákup potravín a počítanie bielkovín, tukov a sacharidov. Na raňajky si prichystajte bohatšie jedlo, ktoré spolu s dopoludňajšiu desiatou môže tvoriť až 40% prijatej energie. Obed by mal byť okolo 30% a olovrant a večera asi 40%.

Zhodnotenie:

Krabičková diéta sa za diétu ani považovať nedá, napriek tomu má lepšie a trvalejšie výsledky ako “módne” diéty. Za jej účinkami stojí nutrične vyvážené jedlo. Nebudete hladovať, naučíte sa zdravšiemu stravovanie a osvojíte si nové návyky. Telo bude dostávať pravidelný príjem nízkokalorické potravy, a keď k tejto diéte zaradíte pohyb a pravidelný pitný režim, vaša váha pôjde postupne dole.

Názor k “Pre koho je vhodná krabičková dieta ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *