Xenical – recenzia a skúsenosti

Xenical je liek, ktorý vďaka látke orlistat zabraňuje vstrebávaniu tukov z prijatej potravy. Namiesto toho aby sa tuk ukladal vo vašom tele, sa vylúči prostredníctvom stolice. Zabraňuje aby sa až 30% tuku z potravy nevstrebalo. Liek sa používa pri liečbe obezity a pri liečbe ľudí, ktorí nedokážu svoj príjem tuku obmedziť. Funguje to tak, že ak zje človek mastné jedlo 30% tuku sa z tejto potravy neuloží v tele, ale vylúči sa, teda čiastočne ovplyvňuje riziko priberania.

xenical-na-chudnutie

Látku Orlistat obsahuje aj liek na chudnutie Alli, ktorý vzhľadom na Xenical 120mg obsahuje polovičnú dávku orlistatu.

Charakteristika Xenicalu

  • liek na liečbu obezity
  • obsahuje látku orlistat
  • zabraňuje ukladaniu tuku
  • neznižuje chuť k jedlu
  • po vysadení nastáva jojo efekt
  • prejavuje sa ako nutkavý pocit na stolicu
  • sprievodným symptómom užívania prípravku je hnačka

Zloženie

Jedna tabletka obsahuje Orlistatu (60 alebo 120mg). Pomocné látky: mikrokryštalická celulóza, sodná soľ karboxymetylškrobu, povidón, sodná soľ laurylsulfátu, mastenec, želatína, indigokarmín E 132, oxid titaničitý E171, čierny atrament.

 

xenical-cena-a-balenie

Dávkovanie

Užívajte jednu tabletku Xenicalu 3krát za deň s hlavným jedlom. Tabletku zapite dostatočným množstvom vody buď pred jedlom počas jedla alebo do jednej hodiny po jedle. Minimálna dĺžka užívania sú 3 mesiace.

Xenical a hodnotenie

Xenical je liek, ktorý odplaví 30% tuku z každej prijatej potravy, čo nie je málo. Dôležité je však vedieť, že nepotláča chuť do jedla. Skúsenosti hovoria, že ľudia ktorí užívali Xenical podstatne schudli. Ale veľkým problémom a negatívom je, že neustále chodili na toaletu resp. behali na toaletu kvôli hnačke a museli častokrát nosiť aj zdravotné vložky, pretože mali nepretržité nutkanie na stolicu. Po vysadení Xenical pre spomínaný dôvod nepríjemného behanie na toaletu, sa prejavil jojo efekt a ľudia počas niekoľkých dní pribrali späť to, čo s ním schudli. Pre tieto negatíva ho neodporúčame, ale nech si každý urobí obráz sám na základe odporúčania alebo na základe skúseností. Xenical bol donedávna na lekársky predpis, ale dnes ho už dostanete aj bez neho v rôznych internetových predajniach, ale aj v lekárni.

Upozornenie

Neužívajte liečivo ak trpíte chronickým nedostatočné vstrebávanie výživy z tráviaceho traktu, ak trpíte ochorením pečene alebo ste alergický na látku orlistat či inú látku, ktorá liek obsahuje.
Nie je vhodný pre tehotné, dojčiace ženy a nie je vhodný ani v prípade, že plánujete otehotnieť. Nie je vhodný pre deti.
Neužívajte po prekročení dátumu minimálnej trvanlivosti uvedenom na obale.
Skladujte na suchom mieste, pri maximálnej teplote 25 ° C, mimo dosahu detí.

Neužívajte dlhšie ako 2 roky.

Kde bezpečne kúpiť Xenical

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *